Ievads Mīnās

Tukšs Mīnu laukums

Jūs skatāties uz šo noslēpumaino laukumu, kas ir pilns ar maziem kvadrātiņiem un cipariem, un minat: Kāda ir šī spēle? Kas man jādara? Kā spēlēt? Šis raksts atbildēs uz šiem jautājumiem un visu sīki izskaidros.

Vispirms jums jāzina, ka, lai sāktu spēli, jums ir jānoklikšķina jebkurā spēles laukuma vietā ar peles kreiso taustiņu. Pēc tam, pamatojoties uz redzamajiem skaitļiem, jums ir jāizsecina, kur atrodas mīnas, un jāatzīmē tās ar karodziņiem. Pēc tam jums jāatklāj nākošie skaitļi, lai atrastu vēl vairāk mīnu. Pēc šī mazā ievada, ļaujiet mums praktiski parādīt, kā uzvarēt Mīnu spēlē.

Pamācība: kā spēlēt Mīnas?

Mīnu iesācēja pamācība, 1. solis

Lūk, kā sākas tipiska Mīnu spēle: laukums ar daudziem kvadrātiņiem. Mēs šos kvadrātiņus saucam par “lauciņiem”. Sākotnēji visi lauciņi ir aizklāti. Mēs varam atklāt lauciņu, noklikšķinot uz tā ar peles kreiso taustiņu. Ja atklātais lauciņš slēpis mīnu, mīna uzsprāgst, un mēs esam zaudējuši. Par laimi, pirmais lauciņš, ko atklājam, nekad neslēpj sevī mīnu. Pirmajam gājienam varat izvēlēties jebkuru lauciņu, kas vien jums patīk. Šoreiz izvēlēsimies lauciņu vidū – šo spēli sākam ar peles kreiso taustiņu noklikšķinot uz lauciņa, kas atzīmēts ar zilu apli.

Mīnu iesācēja pamācība, 2. solis

Pirmais gājiens atklāja plašu apgabalu. Mēs redzam daudz tukšu lauciņu tieši laukuma vidū un divus vēl aizklātus lauciņu laukus, ko ieskauj skaitļi – viens lauks kreisajā pusē un viens – labajā pusē. Pateicoties šiem skaitļiem, mēs varam izsecināt, kuros aizklātajos lauciņos ir mīnas. Piemēram, aplūkosim lauciņu, kas atzīmēts ar sarkanu apli. Tajā ir skaitlis 1, kas nozīmē, ka kaut kur ap to ir tieši viena mīna. Ap to kopumā ir astoņi lauciņi. Septiņi no tiem jau ir atklāti: trīs kreisajā pusē ir tukši, tāpat arī zem tā esošais. Labajā pusē esošajā lauciņā ir skaitlis 2, un divos lauciņos ir skaitlis 1 – viens virs tā un viens apakšējā labajā stūrī no mūsu ar sarkano apli atzīmētā skaitļa 1. Tā kā šie lauciņi ir atklāti, tajos nevar būt mīnas. Vienīgais lauciņš, kas joprojām ir aizklāts, ir augšējā labajā stūrī – atzīmēts ar zilu apli. Ir tikai viena mīna ap lauciņu 1 sarkanā aplī un viens vieta, kur tai slēpties – lauciņš, kas atzīmēts ar zilu apli. Tāpēc mēs varam atzīmēt šo lauciņu ar karodziņu. Mēs to varam izdarīt, noklikšķinot uz tā ar peles labo taustiņu.

Mīnu iesācēja pamācība, 3. solis

Tagad, kad mūsu pirmā mīna ir atrasta un mūsu pirmais karodziņš ir novietots, mēs varam izmantot šos nesenos atklājumus, lai atrastu tuvumā esošus lauciņus, kas neslēpj mīnas. Papētīsim lauciņu, kas atzīmēts ar sarkanu apli. Šajā lauciņā ir skaitlis 1. Tam pieskaras seši atklāti lauciņi: trīs tukši lauciņi kreisajā pusē, viens ar skaitli 1 apakšā un divi ar skaitli 2 – viens augšpusē un viens apakšpusē, labajā pusē. Turklāt divi aizklāti lauciņi pieskaras skaitlim 1, kas atzīmēts ar sarkanu apli – viens labajā pusē, kas atzīmēts ar karodziņu, un viens augšējā labajā pusē, kas atzīmēts ar zilu apli. Pamatojums ir šāds: tikai viena mīna atrodas blakus lauciņam, kas atzīmēts ar sarkanas krāsas apli, un šī mīna jau ir atzīmēta labajā pusē. Tāpēc atlikušajos apkārtējos lauciņos nevar atrasties mīnas. Vienīgais atlikušais aizklātais lauciņšs ir tas, kas atzīmēts ar zilu apli. Tā kā tajā nevar atrasties mīna, mēs varam to atklāt, noklikšķinot uz tā ar peles kreiso taustiņu.

Mīnu iesācēja pamācība, 4. solis

Tagad mēs varam atkārtot gājienu, ko izdarījām otrajā solī. Apskatiet divus lauciņus ar sarkaniem apļiem. Abos ir skaitlis 1. Abiem blakus ir tikai viens aizklāts lauciņš, kas atzīmēts ar zilu apli. Tāpēc divos lauciņos, kas atzīmēti ar ziliem apļiem, ir jābūt mīnām. Atzīmēsim tos ar karodziņiem, ar peles labo taustiņu noklikšķinot uz tiem.

Mīnu iesācēja pamācība, 5. solis

Tagad, pēc dažu mīnu atzīmēšanas mēs varam pameklēt lauciņus, kuros mīnu nav. Koncentrēsimies uz diviem, kas atzīmēti ar sarkaniem apļiem. Tāpat kā iepriekš, katram lauciņam ir skaitlis 1, un katram jau ir karodziņš blakus esošajā apgabalā. Turklāt katra apgabalā ir tieši viens aizklāts lauciņš, kas vēl nav atzīmēts. Šie aizklātie lauciņi ir atzīmēti ar ziliem apļiem. Tā kā neviena cita mīna nevar pieskarties skaitļiem 1, kas atzīmēti ar sarkanajiem apļiem, tad lauciņi, kas atzīmēti ar ziliem apļiem nevar saturēt mīnas. Tādējādi mēs varam ar peles kreiso taustiņu klikšķināt uz abiem un tos atklāt.

Mīnu iesācēja pamācība, 6. solis

Iepriekšējā solī mēs atklājām jaunus skaitļus. Viens no šiem skaitļiem ir 2 un tas ir atzīmēts ar sarkanu apli. Šim 2 jau ir divas mīnas: viena zemāk un viena augšējā kreisajā pusē. Tāpēc ap šo 2 vairs nevar būt mīnas. Visus atlikušos apkārtējos aizklātos lauciņus tagad var droši atklāt. Pavisam ir četri šādi lauciņi – trīs pa labi un viens virs apvilktā skaitļa 2. Lai tos atklātu, mēs varam noklikšķināt uz visiem četriem ar peles kreiso taustiņu.

Mīnu iesācēja pamācība, 7. solis

Viens no lauciņiem, ko atklājām iepriekšējā solī, bija tukšs. Spēle automātiski atvēra lielāku tukšo lauciņu apgabalu un dažus lauciņus ar skaitļiem. Tagad varam koncentrēties uz lauciņu ar skaitli 2, kas atzīmēts ar sarkanu apli. Tā kā tas ir 2, tam jāpieskaras tieši divām mīnām. Un blakus ir tieši divi aizklāti lauciņi, atzīmēti ar zilu elipsi. Šajos divos aizklātajos lauciņos ir jābūt mīnām, tādējādi mēs varētu uz tiem novietot karodziņus, izmantojot peles labo taustiņu.

Mīnu iesācēja pamācība, 8. solis

Šis ir solis, kurā mēs beidzot tiksim galā ar laukuma labo pusi. Pamanām, ka viena mīna jau pieskaras ar sarkanu apli atzīmētajam 1 – šo mīnu iepriekšējā solī atzīmējām ar karodziņu. Līdz ar to šī 1 tuvumā vairs nevar būt nevienas mīnas, tostarp aizklātajā lauciņā, kas atzīmēts ar zilu apli. Tātad mēs varam ar peles kreiso taustiņu noklikšķināt uz šī lauciņa, lai to atklātu.

Mīnu iesācēja pamācība, 9. solis

Laukuma kreisā puse ir daudz sarežģītāka nekā labā. Nav vairs acīmredzamu gājienu, kurās skaitlis 1 vai 2 precīzi atbilstu apkārtējiem aizklātajiem lauciņiem. Šoreiz nākas nopietni padomāt. Apskatīsim skaitli 1 violetajā aplī. Blakus jābūt tieši vienai mīnai. Blakus ir divi aizklāti lauciņi, kas atzīmēti ar zaļu elipsi. Tādējādi mēs zinām, ka zaļajā elipsē ir jābūt tikai vienai mīnai, taču mums ir jāsaprot, kurš no diviem lauciņiem patiesībā slēpj mīnu. Tagad apskatīsim skaitli 1 zilajā aplī. Mēs jau zinām, ka zaļajā elipsē ir mīna. Elipse pilnībā atrodas ar zilu apli atzīmēta skaitļa 1 tuvumā, kas nozīmē, ka citos aizklātajos lauciņos ap skaitli 1, kas atzīmēts ar zilu apli nevar būt mīnas. Šajā gadījumā lauciņā, kas atzīmēts ar sarkanu apli, mīna nevar būt. Kāpēc? Jo, ja tā ir, tad lauciņam zilajā aplī blakus ir divas mīnas – viena sarkanā aplī un otra zaļā elipsē. Tā kā zaļajā elipsē neapšaubāmi ir mīna, sarkanajā aplī tā būt nevar. Tāpēc mēs varam noklikšķināt uz lauciņa, kas atzīmēts ar sarkanu apli, lai to atklātu.

Mīnu iesācēja pamācība, 10. solis

Tālāk tikt galā ir daudz vieglāk. Mēs varam ātri noteikt, ka divos lauciņos, kas atzīmēti ar zaļiem apļiem, ir jābūt mīnām. Kāpēc? Pirmkārt, zilā krāsā apvilktā skaitļa 2 dēļ. Šim lauciņam pieskaras tikai divi aizklāti lauciņi, tāpēc tajos ir jābūt mīnām. Otrkārt, dēļ skaitļa 3 sarkanajā aplī. Šim lauciņam jau ir viena blakus esoša mīna. Tam blakus ir arī divi aizklāti lauciņi, kuros paslēpj atlikušās divas mīnas. Tādējādi mēs varam izvietot karodziņus uz šiem diviem lauciņiem, kas atzīmēti ar zaļu.

Mīnu iesācēja pamācība, 11. solis

Šajā solī mēs redzam divus lauciņus ar skaitļiem, ap kuriem jau ir pietiekami daudz karodziņu. Apskatīsim skaitļus 1 un 2, abus apzīmētus ar sarkaniem apļiem. Visos aizklātajos lauciņos, kas pieskaras šiem abiem, nevar būt mīnas, tāpēc mēs varam tos droši atklāt. Tāpēc ar peles kreiso taustiņu noklikšķinam uz visiem lauciņiem, kas atzīmēti ar zilu krāsu.

Mīnu iesācēja pamācība, 12. solis

Šoreiz mēs atgriežamies pie mīnu meklēšanas. Koncentrēsimies uz lauciņu, kas atzīmēts ar sarkanu apli. Ap to vajadzētu būt divām mīnām. Viena zem tā jau ir atrasta un atzīmēta ar karodziņu. Otrai ir jāatrodas vienīgajā atlikušajā aizklātajā lauciņā, kas atzīmēts ar zilu apli. Noklikšķināsim uz šī lauciņa ar peles labo taustiņu.

Mīnu iesācēja pamācība, 13. solis

Tagad apskatīsim skaitli 1, kas atzīmēts ar sarkanu apli. Tam kaimiņos jau ir mīna, līdz ar to pārējos aizklātos lauciņos – tos, kas apzīmēti ar zilu elipsi – var droši atklāt.

Mīnu iesācēja pamācība, 14. solis

Apskatiet skaitītāju spēles laukuma augšējā kreisajā stūrī. Pašlaik tas rāda “002”, kas nozīmē, ka uz laukuma vēl ir jāatrod divas mīnas. Šajā solī mēs tās atradīsim. Apskatīsim skaitļus 1 un 2 sarkanos apļos. Abi pieskaras tikai vienam aizklātam lauciņam, un abi liecina, ka blakus viņiem ir jābūt vēl vienai mīnai. Tādējādi atlikušajām divām mīnām ir jābūt paslēptām lauciņos, kas atzīmēti ar ziliem apļiem.

Mīnu iesācēja pamācība, 15. solis

Visas mīnas ir apzīmētas ar karodziņiem, bet spēle vēl ir jāuzvar. Tas ir tāpēc, ka nosacījums, lai uzvarētu spēli, ir atklāt visus lauciņus, kuros nav mīnu. Faktiski jums nav jāizmanto karodziņi, ja varat atcerēties, kur mīnas atrodas. Taču tas ir piemērots izaicinājums pieredzējušākiem spēlētājiem. Šajā apmācībā mēs izmantojam karodziņus, un, lai uzvarētu, mums ar peles kreiso taustiņu jānoklikšķina uz diviem atlikušajiem aizklātajiem lauciņiem, kas atzīmēti ar zilu elipsi.

Mīnu iesācēja pamācība, 16. solis

Apskatiet laimīgo dzelteno seju saulesbrillēs spēles laukuma augšdaļā. Tā norāda, ka spēle ir beigusies un jūs esat uzvarējis. Tagad paskatieties uz skaitītāju spēles laukuma augšējā labajā stūrī. Tas rāda pagājušo laiku. “231” nozīmē, ka mums bija nepieciešama 231 sekunde, lai pabeigtu spēli. Tas nav īpaši labs rezultāts, taču šī ir pamācība iesācējiem, tāpēc nav par ko uztraukties.

Ja vēlaties, varat noskatīties video pamācību arī vietnē YouTube:

Šabloni

Nu jau jūs jau esat apguvuši pamatus. Jūs zināt, kā atrast mīnas un vietas, kur mīnu nav. Bet visa šī loģiskā domāšana prasa tik ilgu laiku! Protams, jo vairāk jūs trenējaties, jo ātrāks esat. Bet vai ir veids, kā spēlēt patiešām ātri?

Jā. Spēlējot pietiekami ilgi, pamanāt, ka konkrēti skaitļu šabloni norāda, kur atrodas mīnas un kur tās nevar būt. Praktizējoties, jūs apgūstat šos šablonus no galvas un atpazīstat tos arvien ātrāk. Beigu beigās vairs nav iesaistīta loģiskā domāšana. Jūs redzat dažus skaitļus un uzreiz zināt, kur atrodas mīnas. Apskatīsim vienkāršāko piemēru: “1 stūrī”.

Šablons “1 stūrī”, neatzīmēts Šablons “1 stūrī”, atzīmēts Šablons “1 stūrī”, atrisināts

1 stūrī ir “acīmredzams” šablons, ko izmantojām iepriekš apmācībā. Apskatiet pirmo attēlu un pamēģiniet identificēt visus skaitļus 1, kuriem blakus ir tikai viens aizklāts lauciņš. Otrajā attēlā tie ir atzīmēti ar sarkaniem apļiem. Tie ir “1 stūrī”. Mēs jau zinām, ka mīnai ir jāatrodas vienīgajā pieejamajā aizklātajā lauciņā blakus katram no tiem. Trešajā attēlā šo mīnu atrašanās vietas ir atzīmētas ar bumbām.

“1 stūrī” ir acīmredzams šablons un jūs to apgūstat ļoti ātri. Drīz pēc vienkāršāko gājienu apguves jūs to vairs nedarāt to soli pa solim: meklēt 1, saskaitīt visus pieejamos aizklātos lauciņus un padomāt, vai skaitļi sakrīt. Jūs paskatieties uz laukumu, un uzreiz redzat visus skaitļus 1 stūros un zināt, ka blakus tiem jānoliek karodziņi. Šādi darbojas šabloni.

Vispopulārākais, bet ne tik vienkāršs ir šablons 1-2-1. Šajā šablonā viens otram blakus ir 1, 2 un 1, turklāt noteiktā secībā. Ja redzat šādu šablonu, tam blakus 1, 2 stūros ir divas mīnas. Jebkuri karodziņi, kas jau ir novietoti blakus šiem skaitļiem, ietekmē šablonu, un tie ir jāmīnuso, pirms izlemjat, vai tas tiešām ir 1-2-1 šablons. Tāpēc dažreiz jums ir 1, 2 un 1, kas nav 1-2-1 šablons, un ļoti bieži jums ir dažādi skaitļi, kas veido 1-2-1 šablonu. Tas neizklausās ļoti vienkārši, tāpēc apskatīsim dažus piemērus.

Šablons 1-2-1, 1. piemērs, neatzīmēts Šablons 1-2-1, 1. piemērs, atzīmēts Šablons 1-2-1, 1. piemērs, atrisināts

Apskatīsim laukuma fragmentu pirmajā attēlā. Šis ir laukuma fragments uzreiz pēc sākotnējā gājiena. Šeit mēs varam redzēt divus 1-2-1 šablonus, no kuriem viens ir orientēts horizontāli un otrs vertikāli. Šie 1-2-1 šabloni otrajā attēlā ir atzīmēti ar sarkanām elipsēm. Pieredzējis spēlētājs uzmet aci un uzreiz zina, kur atrodas mīnas – katrā no 2 aizklātajiem stūriem ir mīna, un neviena cita mīna nepieskaras 1-2-1 šablonam. Mīnu atrašanās vietas ir parādītas ar bumbām attēlā labajā pusē. Lauciņos, kuros nav mīnu, redzamas pārsvītrotas bumbas.

Šablons 1-2-1, 2. piemērs, neatzīmēts Šablons 1-2-1, 2. piemērs, atzīmēts Šablons 1-2-1, 2. piemērs, atrisināts

Dažreiz pirmais klikšķis atver apgabalu ar skaitļu konfigurāciju, kas mulsina iesācējus. Piemērs ir parādīts augstākesošajā attēlā kreisajā pusē. Stūros nav 1, tāpēc nav uzreiz skaidrs, kur varētu būt mīnas. Vismaz iesācējam spēlētājam. Pieredzējis spēlētājs uzreiz atpazīst 1-2-1 šablonu, kas otrajā attēlā atzīmēts ar sarkanu elipsi. Izmantojot šo šablonu, vienmēr ir divas mīnas, kas atrodas blakus 1, tas ir 2 stūros, turklāt šim šablonam vairs citas mīnas nepieskaras. Tas ir parādīts attēlā labajā pusē – mīnu simbols parāda mīnu atrašanās vietas, un pārsvītrota mīna norāda, kur mīnas nevar atrasties. Spēlētājs var droši novietot karodziņus mīnu simbola vietās un ar peles kreiso taustiņu noklikšķināt uz lauciņiem, kas atzīmēti ar pārsvītrotu mīnu.

Šablons 1-2-1, 3. piemērs, neatzīmēts Šablons 1-2-1, 3. piemērs, atzīmēts Šablons 1-2-1, 3. piemērs, atrisināts

Šeit mums ir 1-2-1 šablons, lai gan skaitļi ir 2-2-2. Tas ir tāpēc, ka blakus diviem ārējiem 2 ir mīnas. Ikreiz, kad skaitlim blakus ir karodziņš, mēs varam no šī skaitļa atņemt 1 un domāt par to tā, it kā tam būtu cita vērtība un mīnas nepastāvētu. Šeit 2-2-2 vietā atņemšana veido 1-2-1, un mīnas virs un zem šablona “neeksistē”. Tā rezultātā pieredzējis spēlētājs uzreiz zina, ka ir divas mīnas: viena augšējā 2 labajā pusē un otra apakšējā 2 labajā pusē. Visi pārējie aizklātie lauciņi, kas pieskaras šablonam, ir bez mīnām. Tas ir parādīts pēdējā attēlā: mēs varam atzīmēt divas mīnas (atzīmētas ar bumbām) un ar kreiso taustiņu noklikšķināt uz trim citiem lauciņiem (atzīmētas ar pārsvītrotām bumbām), jo tajos nav nevienas mīnas.

Šablons 1-2-1, 4. piemērs, neatzīmēts Šablons 1-2-1, 4. piemērs, atzīmēts Šablons 1-2-1, 4. piemērs, atrisināts

Šis ir vēl viens piemērs 1-2-1 šablonam, kas rodas no dažādiem skaitļiem, ņemot vērā esošos karodziņus. Šeit mums ir 2-2-1, bet karodziņs virs pirmā 2 samazina to līdz 1, tāpēc mums ir 1-2-1. Tas ļauj ātri atrast divas mīnas un divus lauciņus bez mīnām.

Šablons 1-2-1, 5. piemērs, neatzīmēts Šablons 1-2-1, 5. piemērs, atzīmēts Šablons 1-2-1, 5. piemērs, atrisināts

Šeit situācija ir vēl sarežģītāka, jo divi karodziņi pieskaras 3-3-1. Ņemot vērā šos divus karodziņus šablons samazinās līdz 1-2-1. Abi karodziņi atrodas blakus augšējam 3, tāpēc mums ir jāatņem 2 no šī 3. Apakšējais karodziņš ir blakus arī apakšējam 3, tāpēc mēs no šī 3 atņemam 1. Rezultātā mums ir (3-2)-(3-1)-1 ⇒ 1-2-1. Tas liecina, ka ir divas mīnas: viena pa labi no augšējā 3 un viena pa labi no apakšējā 1. Citi aizklātie lauciņi, kas atrodas blakus šablonam, neslēpj nevienu mīnu.

Šablons 1-2-1, 6. piemērs, neatzīmēts Šablons 1-2-1, 6. piemērs, atzīmēts Šablons 1-2-1, 6. piemērs, atrisināts

Šī ir vienkārša un pierasta situācija. 1-3-2 blakus laukuma robežai samazinās līdz 1-2-1, ņemot vērā blakus esošo karodziņu.

Šablons 1-2-1, 7. piemērs, neatzīmēts Šablons 1-2-1, 7. piemērs, atzīmēts Šablons 1-2-1, 7. piemērs, atrisināts

Šajā piemērā redzams, kā viens karodziņš var ietekmēt visus trīs skaitļus, mainot šablonu no 2-3-2 uz 1-2-1.

Šablons 1-2-1, 8. piemērs, neatzīmēts Šablons 1-2-1, 8. piemērs, atzīmēts Šablons 1-2-1, 8. piemērs, atrisināts

Pēdējā 1-2-1 šablona piemērā mēs redzam trīs mīnas, kas pārveido 2-3-3 par 1-2-1. Rezultātā mēs atrodam divas mīnas un trīs lauciņus, kuros mīnu nav.

Kā mēs zinām, ka tas ir pareizi? Kā mēs zinām, ka mīnas atrodas šajās, nevis citās vietās visos iepriekšminētajos gadījumos? To var noskaidrot, veicot loģisku pamatojumu. Pieņemsim, ka blakus vidējam 2 ir mīna (piemēram, skatiet pašu pirmo vertikālo piemēru). Bet blakus 2 vajadzētu būt divām mīnām. Kur tad atrodas otrā mīna? Virs un zem vidējā 2 ir 1, un tiem abiem jau ir atzīmēta mīna. Līdz ar to nav iespējams novietot mīnu pa vidu starp tiem. Mīnām ir jābūt kopīgām robežām ar augšējo 1 un apakšējo 1. Tā kā tie ir 1 un tiem var pieskarties tikai viena mīna, visos citos aizklātajos lauciņos ap tiem mīnu nav.

Ir vēl viens samērā izplatīts šablons, kuru ir vērts iemācīties no paša sākuma: 1-2-2-1. Līdzīgi kā 1-2-1, 1-2-2-1 var atrisināt, izmantojot loģiku. Tomēr atrisinājums ir pretējs. Kamēr 1-2-1 risinājums ir bumba-tukšs-bumba, 1-2-2-1 – tukšs-bumba-bumba-tukšs. Citiem vārdiem sakot, 1-2-1 mums mīnas robežojas ar 1, savukārt 1-2-2-1 mums mīnas robežojas ar 2.

Šablons 1-2-2-1, 1. piemērs, neatzīmēts Šablons 1-2-2-1, 1. piemērs, atzīmēts Šablons 1-2-2-1, 1. piemērs, atrisināts

Šeit mēs redzam vertikālu 1-2-2-1 šablonu. Blakus diviem 2 ir divas mīnas, bet citos lauciņos, kas atrodas blakus šablonam, mīnu nav.

Šablons 1-2-2-1, 2. piemērs, neatzīmēts Šablons 1-2-2-1, 2. piemērs, atzīmēts Šablons 1-2-2-1, 2. piemērs, atrisināts

Šeit, ņemot vērā karodziņu, mēs redzam 1-2-2-1 šablonu. Mīnas atrodas virs diviem 2, un lauciņi virs 1 nesatur nevienu mīnu.

Šablons 1-2-2-1, 3. piemērs, neatzīmēts Šablons 1-2-2-1, 3. piemērs, atzīmēts Šablons 1-2-2-1, 3. piemērs, atrisināts

Šī ir līdzīga situācija. Viens karodziņš samazina 1-2-2-2 līdz 1-2-2-1 šablonam.

Šablons 1-2-2-1, 4. piemērs, neatzīmēts Šablons 1-2-2-1, 4. piemērs, atzīmēts Šablons 1-2-2-1, 4. piemērs, atrisināts

Pēdējā piemērā mēs redzam karodziņu, kas izmaina divus skaitļus: 2-3-2-1 mainās uz 1-2-2-1, jo karodziņš pieskaras gan 2, gan 3.

Ir daudz vairāk šablonu, daži no tiem ir populāri, daži reti, daži ļoti noderīgi un daži diezgan bezjēdzīgi. Ja vēlaties uzzināt vairāk par Mīnu šabloniem, varat izlasīt Šablonu Ceļvedi mājaslapā Authoritative Minesweeper vai Stratēģijas Ceļvedi vietnē Minesweeper Wiki.

Padomi un paņēmieni

Labi. Tagad jūs zināt, kā izmantot loģiku, lai atrisinātu Mīnas. Un jūs zināt dažus šablonus, lai varētu spēlēt ātri. Bet vai ir kādi paņēmieni, kā spēlēt vēl ātrāk? Atbilde ir: jā.

Jautājuma zīme – izslēdziet to. Šī funkcija bija sākotnējās Mīnās, tāpēc saderības apsvērumu dēļ tā bieži tiek saglabāta jaunākās versijās. Tomēr pieredzējušiem spēlētājiem tā ir pilnīgi bezjēdzīga. Peles labā taustiņa klikšķim būtu jānovieto karodziņš vai tas jānoņem un nekas vairāk.

Akorda klikšķi – līdz šim mēs runājām par to, ka peles kreisais taustiņš uz aizklāta lauciņa tiek izmantots, lai to atklātu un peles labais taustiņš uz lauciņa, lai novietotu karodziņu. Tomēr ir arī citi iespējamie klikšķi. Noklikšķinot ar peles kreiso taustiņu uz skaitļa, kas jau ir ieskauts ar atbilstošo karodziņu skaitu (piemēram, 3 ar 3 karodziņiem blakus), tiek atklāti visi apkārtējie aizklātie lauciņi. Varat izmantot šo funkciju, lai atvērtu vairākus aizklātus lauciņus ar vienu klikšķi, nevis daudziem klikšķiem.

Spēlēšana ar tastatūru – iespējams spēlēt arī ar abām rokām. Vienkārši novietojiet peles kursoru virs aizklāta lauciņa un nospiediet Atstarpes taustiņu, lai novietotu/noņemtu karodziņu, vai taustiņu Enter, lai atklātu lauciņu. Nospiežot Atstarpes taustiņu vai Enter virs lauciņa ar skaitli, tiek atvērti visi blakus esošie aizklātie lauciņi, ja atbilstošs karodziņu skaits jau ir novietots.

Bez karodziņiem – daži spēlētāji izvēlas karodziņus nenovietot. Tas nozīmē, ka viņi spēlē izmanto mazāk klikšķu, tāpēc ātrums var palielināties. Tas, vai tas patiešām nodrošina ātrāku spēli, ir strīdīgs jautājums, jo jums ir jāatceras lauciņi, kur atrodas mīnas, un jūs nevarat klikšķināt uz skaitļiem, lai vienlaikus atvērtu vairākus aizklātus lauciņus. Pieredzējušākie spēlētāji novieto karodziņus šur un tur, kur vien viņi uzskata, ka tas ir noderīgi, taču lielāko daļu laika viņi karodziņus neizmanto.

Virsskaņas režīms – dažas Mīnu variācijas ļauj spēlētājam spēlēt, izmantojot tikai peli, bez klikšķiem. Kā tas ir iespējams? Novietojot peles kursoru virs aizklāta lauciņa, jūs to automātiski atzīmējat ar karodziņu. Novietojot peles kursoru virs lauciņa ar skaitli, visi blakus esošie segtie lauciņi tiek automātiski atklāti, ja vien karodziņu skaits ap lauciņu atbilst skaitlim lauciņā. Tas prasa tikpat daudz loģiskās domāšanas kā parastajā spēlē, taču padara spēli daudz ātrāku. Iemesls ir tāds, ka tā vietā, lai klikšķinātu, jūs izlemjat, kur novietot karodziņus un kurus lauciņus atklāt, vienkārši pārvietojot peli pa ekrānu. Diemžēl šī funkcija nav pieejama šajā tiešsaistes Mīnu versijā. Tomēr jūs to varat atrast citās šīs spēles variācijās, piemēram, vietnē minesweeper.us.

Ir vēl viens svarīgs padoms, kas nav saistīts ar to, cik ātri jūs spēlējat, bet ko ļoti svarīgi atcerēties, īpaši spēlētājiem-iesācējiem. Kad jūs pieļaujat kļūdu, nepareizi novietojat karodziņu un pēc tam uzspridzinat mīnu un zaudējat, spēle parāda jūsu kļūdu. Nepareizi novietotais karodziņš ir atzīmēts ar pārsvītrotu mīnu. Daudzi cilvēki kļūdaini pieņem, ka pārsvītrota mīna ir vieta, kur mīnai vajadzētu būt. Apskatiet šādu piemēru.

Mīnu laukums ar nepareizi novietotu karodziņu

Kas te noticis? Spēlētājs pareizi novietoja trīs karodziņus vertikālajā secībā 2-3-2. Šie karodziņi joprojām tiek attēloti kā karodziņi. Tomēr spēlētājs pēc tam uzlika karodziņu virs 2. Tur nebija mīnas (atcerieties 1-2-1 šablons), tāpēc karodziņš tika novietots nepareizi. Tagad tas ir atzīmēts ar pārsvītrotu bumbu. Bumba ar sarkanu fonu pa kreisi ir lauciņš, kuru spēlētājs atklāja un uzspridzināja, jo tajā bija mīna. Daudzi spēlētāji skatās uz šādu attēlu un redz divas mīnas, kas pieskaras 1: bumba ar sarkanu fonu un pārsvītrota bumba. Šie spēlētāji domā, ka spēle ir bojāta, jo blakus 1 ir divas mīnas. Bet tas nav pareizi. Blakus 1 ir tikai viena mīna, un spēle darbojas perfekti.

Iestrēgšana

Tradicionālajās Mīnās mīnas tiek novietotas nejauši. Tā rezultātā dažkārt nav garantijas, ka spēli var atrisināt, izmantojot tikai loģiku.

Šādi jūs varat iestrēgt Mīnās.

Daudzi pieredzējuši spēlētāji pārāk labi pazīst šādas situācijas, kas izsauc vilšanās asaras, murgus, kas atkārtojas vai dažkārt pat vieglus PTSS gadījumus. Šajā piemērā pēc ilgas un nogurdinošas spēles spēlētājs gandrīz atrisināja Mīnu laukumu Eksperta grūtības līmenī pienācīgā laikā. Un tagad viņam ir jāuzmin, kur atrodas pēdējā mīna, lai veiktu pēdējo gājienu. Abos lauciņos, kas apzīmēti ar sarkanu elipsi, mīnai paslēpties ir vienāda iespēja un tādējādi neatkarīgi no spēlētāja prasmēm spēles iznākums reducējas līdz monētas mešanai. Īpaša vilšanās tā ir mazāk pieredzējušiem spēlētājiem, kuriem Eksperta grūtības līmeņa risināšana prasa daudz laika un pūļu. Un tad galu galā viss laiks un pūles bieži tiek zaudēts, jo pietrūcis nedaudz veiksmes.

Tas var nenotikt, notikt vienreiz vai notikt vairākas reizes vienas spēles laikā. Tas, vai spēles laikā nākas minēt, ir veiksmes jautājums un, jo lielāks ir laukums, jo biežāk tas notiek. Eksperta grūtības līmenī spēlētājam var nākties minēt pat četras vai vairāk reizes. Ja katrs minējums ir kā monētas mešana (tā ne vienmēr ir, bet nesarežģīsim), tad iespēja atrisināt spēli ir tāda pati kā iespēja uzmest ciparu četras reizes pēc kārtas, t.i. mazāka par 10%. Divkāršojot laukuma izmēru, tiek dubultots paredzamais minējumu skaits. Tāpēc lieli Mīnu laukumi ir reti sastopami. To spēlēšana būtu pārāk nomācoša, jo vairāki minējumi samazina jūsu izredzes uzvarēt praktiski līdz nullei neatkarīgi no jūsu prasmēm.

Vai ir kāds veids, kā novērst šo problēmu? Jā. Problēmas ar minēšanu ir sastopamas lielākajā daļā Mīnu versiju, bet ne mūsu versijās. Mūsu Mīnu versijā jums ir pieejams tā sauktais “Tīrs intelekts” režīms. Spēlējot spēli šajā režīmā, spēles radītie laukumi vienmēr ir deterministiski atrisināmi. Tas nozīmē, ka jums nekad nav jāuzmin, kur atrodas mīnas, un jūs varat atrisināt spēli, izmantojot tikai loģiku. Kā tā var būt? Ikreiz, kad tiek izveidots jauns spēles laukums, spēles mehānisms pārbauda, vai ir iespējams atrisināt šo laukumu bez minēšanas. Ja tas nav iespējams, spēle maina laukumu, atkal pārbauda to un cikls turpinās, līdz spēle atrod laukumu, kuru var atrisināt bez minējumiem. Režīms “Tīrs intelekts” ir iestatīts pēc noklusējuma, tāpēc jums nav jāsāk piedzīvojums ar Mīnām, uztraucoties par iestrēgšanu. Turklāt šis režīms ir par iemeslu, kāpēc mūsu spēlē ir pieejami Pārcilvēka un Citplanētieša grūtības līmeņi. Ja vēlaties patiesi milzīgu laukumu, iesakām vietnē minesweeper.us Dieva grūtības līmeni.

Cik ātri spēlē citi?

Ja esat iesācējs, jums var rasties jautājums, kāds ir atbilstošs laiks katra grūtības līmeņa atrisināšanai. Jūs varat uzskatīt sevi par labu spēlētāju, ja jums ir nepieciešamas ne vairāk kā 10 sekundes Iesācēja grūtības līmenī, 60 sekundes Vidējais grūtības līmenī un 240 sekundes Eksperta grūtības līmenī. Lai sevi uzskatītu par ļoti labu spēlētāju, jums ir nepieciešams sasniegt 6 sekundes Iesācēja, 40 sekundes – Vidējais un 100 sekundes – Eksperta līmenī.

Tālāk ir daži video, kuros varat redzēt, kā spēlē citi cilvēki. Ņemiet vērā, ka tas joprojām ir ikdienas spēlētāja līmenis, nevis profesionāļu.

Iesācēja grūtības līmenī:

Vidējais grūtības līmenī:

Eksperta grūtības līmenī:

Pārcilvēka grūtības līmenī:

Citplanētieša grūtības līmenī:

Profesionālajiem spēlētājiem Pasaules Rekordi ir šādi: 1 sekunde Iesācēja grūtības līmenī, 6 sekundes Vidējais un 27 sekundes Eksperta līmenī. Konkrēti runājot, kopš 2022. gada labākie laiki ir 0,49 sekundes Iesācēja, 5,80 sekundes Vidējais un 26,59 sekundes Eksperta līmenī.

Citi materiāli

Ja vēlaties uzzināt vēl vairāk par Mīnām, šeit varat atrast papildu informāciju: